Wystawa końcoworoczna prac studenckich Wydziału Sztuk Projektowych PBŚ – wernisaż i pokaz mody

INFORMACJE

Dla wszystkich
Bezpłatne

Organizator: Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, Wydział Sztuk Projektowych
Partnerzy: Wtórpol, Teatr Kameralny, Młyny

Informacje od Organizatora:
Zapraszamy na pierwszą wystawę końcoworoczną Wydziału Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej. Ten do niedawna najmłodszy Wydział kształci aktualnie studentów na trzech kierunkach: Architekturze Wnętrz, Komunikacji Wizualnej i Wzornictwie. Interdyscyplinarność Uczelni wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, którzy na naszym wydziale mogą realizować swoje pasje artystyczne i projektowe, rozwijać talenty w wielu obszarach twórczych pod okiem świetnych nauczycieli – praktyków.

Na wystawie prezentujemy wybrane prace studentów wszystkich kierunków ilustrujące szerokie spektrum możliwości, jakie stwarza kształcenie na Wydziale Sztuk Projektowych.

To pierwsza taka prezentacja i mamy nadzieję, że stanie się od tej pory coroczną tradycją. Na wystawie będą Państwo mogli obejrzeć prace realizowane na poszczególnych kierunkach, zapoznając się w ten sposób ze specyfiką każdego z nich.

W ramach wernisażu wystawy końcoworocznej Wydziału Sztuk Projektowych PBŚ zapraszamy na specjalny pokaz ubiorów i dodatków zaprojektowany przez studentów Wzornictwa pod kierunkiem mgr Sary Betkier i mgr Nataszy Cazac.
Pragniemy zwrócić szczególną uwagę na kolekcję Upcykling, wykonaną z używanej odzieży. Projekty zrealizowano dzięki pomocy firmy Wtórpol. Druga wyjątkowa kolekcja to projekt “Wzornicy -Medycy”, czyli propozycje ubiorów dla studentów nowego Wydziału Medycznego. Wisienką na torcie będzie oprawa muzyczna w wykonaniu DJ Cazac. Realizację pokazu wspiera Teatr Kameralny w Bydgoszczy.

Zapraszamy na wernisaż wystawy końcowrocznej na IV piętro Spichrza Zbożowego 12 lipca o godzinie 18.00, a po nim (ok. 19.00) na taras Młynów Rothera na pokaz mody.

KURATORZY:

dra Ewa Sobczyk / mgr Agnieszka Walther
dr Piotr Grygorkiewicz / mgr Łukasz Wiese
mgr Ewa Grajnert-Hałupka / dr Szymon Owsiański
KOORDYNACJA: dr Ewa Raczyńska-Mąkowska
POKAZ MODY: mgr Sara Betkier / mgr Natasza Cazac
OPRAWA GRAFICZNA: dr Łukasz Aleksandrowicz


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 12.07.2024 r., godz. 18.00-21.00
Gdzie? wernisaż – Spichrz Zbożowy, IV piętro; pokaz mody – taras Młynów
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych
Cena: bezpłatnie
Zapisy: wstęp wolny

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.