Żywa biblioteka w Fordonie – spotkanie w Synagodze

INFORMACJE

Dla wszystkich
wstęp wolny

“Przeczytaj” człowieka i poznaj jego historię!

Żywa Biblioteka to wydarzenie, podczas którego uczestnicy spotkają się z osobami o różnorodnych doświadczeniach życiowych i społecznych. Ma na celu burzenie barier i stereotypów poprzez bezpośrednie rozmowy, które budują mosty między różnymi grupami społecznymi. Podczas Żywej Biblioteki zamiast tradycyjnych książek, “czyta się” żywych ludzi, którzy dzielą się swoimi historiami, przeżyciami i perspektywami. Każda Żywa Książka reprezentuje grupę często marginalizowaną lub taką, której historia nie mieści się w głównej opowieści.

Będzie to również moment, żeby odkurzyć nasze rodzinne albumy i galerie w telefonach, żeby poszukać zdjęć związanych z Fordonem. Mogą to być zarówno starsze zdjęcia z albumów rodzinnych, ale także fotografie wykonanie całkiem niedawno. Znajdźcie te, które najbardziej utożsamiacie z Fordonem i zabierzcie ze sobą na spotkanie. Wychowaliście się w Fordonie? Spędzacie tutaj swój wolny czas? Macie jakieś ulubione miejsce? A może po prostu lubicie fotografię? Podzielcie się historią swojego zdjęcia i wspólnie dajmy fotografiom drugie życie na stronie naszego archiwum.

Podczas spotkania będzie obecny archiwista, które pomoże w archiwizacji zdjęć, a wydarzenie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje. Edycja 2024.


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 14.07.2024 r., godz. 13.00 – 15.00
Gdzie? Synagoga w Starym Fordonie, ul. Przy Bóżnicy, Bydgoszcz
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych
Cena: bezpłatne
Zapisy: wstęp wolny

Pobierz przedprzewodnik do wydarzenia:

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.