Archiwalny fotoplastikon

Od 13 września do 13 października 2024 r. na tarasie Młynów Rothera w Bydgoszczy można doświadczyć niezwykłej podróży w czasie za sprawą Archiwalnego Fotoplastikonu. W stylowym drewnianym fotoplastikonie, wyposażonym w nowoczesne cyfrowe „serce”, odwiedzający będą mieli okazję podziwiać unikalne archiwalne fotografie Bydgoszczy i okolic, z pierwszych dekad XX wieku, a zwłaszcza z międzywojennych lat 20. i 30.

Prezentowane zdjęcia, pochodzące z zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz Archiwum Państwowego w Bydgoszczy, ukazują codzienne życie mieszkańców Bydgoszczy, ważne wydarzenia w historii miasta nad Brdą oraz niezwykłą atmosferę tamtych czasów. Wśród prezentowanych obrazów nie zabraknie również kadrów dokumentujących działalność bydgoskiej Szkoły Podchorążych dla Podoficerów.

Archiwalny Fotoplastikon to kontynuacja popularnego projektu Narodowego Archiwum Cyfrowego, który już od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem  w wielu polskich miastach. Tegoroczna edycja projektu miała już miejsce w Piotrkowie Trybunalskim, Kazimierzu Dolnym nad Wisłą oraz Jarosławiu, a teraz zagości w Bydgoszczy. Wystawa organizowana jest przez Narodowe Archiwum Cyfrowe we współpracy z Partnerami: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera, Archiwum Państwowym w Bydgoszczy oraz Vinatage Photo Festival. Fotoplastikon zapewnia Fundacja Koncept Kultura.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów do odwiedzenia wystawy, która stanowi niepowtarzalną okazję do poznania historii Bydgoszczy w innowacyjnej i fascynującej formie.


Informacje organizacyjne:
Kiedy? od 13.09.2024 r. do 13.10.2024 r.
Gdzie? taras Młynów przy Nowym Miejscu
Dla kogo? dla wszystkich
Cena: wstęp wolny

 

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.