Make art not war – instalacja wizualna

W ramach świętowania 30. urodzin klubu Mózg, w Młynach prezentujemy instalację wizualną, której autorem jest John Citizen – Make art not war.

Nieujawniający się artysta, prawdziwy Nowhere Man, przekazał Mózg Foudantion projekt instalacji MAKE ART NOT WAR, z okazji odbywającej się w 2016 roku 14. edycji Mózg Festival – Festiwalu Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych.

Instalacja umieszczona została przed wejściem do Mózgu, gdzie funkcjonowała przez 5 lat. W tym czasie wirtualnie przemieściła się do Warszawy, aby towarzyszyć 15. edycji Mózg Festival odbywającej się w stolicy. Na wiosnę 2021 roku instalacja fizycznie przemieściła się do Sokołowska, gdzie towarzyszyła wielu wydarzeniom artystycznym.

W 2024 roku instalacja wraca do Bydgoszczy, do Młynów Rothera. Wraca w jakże istotnym dla świata momencie. Czy zostanie w naszym mieście na zawsze? Czy kontynuować będzie podróż po świecie?

Instalację można podziwiać przez okna Spichrza Mącznego Młynów (zarówno od strony tarasu na Wyspie Młyńskiej, jak i od strony ulicy Mennica).


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 1-31.03.2024 r.
Gdzie? Młyny Rothera, instalację można podziwiać przez okna Spichrza Mącznego Młynów (zarówno od strony tarasu na Wyspie Młyńskiej, jak i od strony ulicy Mennica)
Dla kogo? Dla wszystkich
Cena: bezpłatnie
Bilety: wstęp wolny

Mózg w Młynach – obchody 30. urodzin klubu Mózg

Mózg to działające w Bydgoszczy, od marca 1994 roku, centrum sztuki.

Założone przez grupę artystów i entuzjastów, zarządzane od początku przez Jacka Majewskiego i Sławka Janickiego, muzyków powiązanych z bydgosko-gdańską sceną yassową. Mózg to sala koncertowa, galeria sztuki, studio nagraniowe, miejsce rezydencji, pracownie artystów oraz klub-miejsce spotkań ludzi kulturalnych. Przez scenę Mózgu przewinęło się tysiące artystów z całego świata, przez co klub stał się rozpoznawalny w międzynarodowych środowiskach twórczych. Program Mózgu to około 100 wydarzeń rocznie, z których większość odbywa się w siedzibie głównej w Bydgoszczy.

Najważniejsze projekty realizowane przez Mózg to: Mózg Festival – Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych (19 edycji), Mózg on Screen – program artystyczny realizowany w konwencji telewizji na żywo, także Studio Eksperymentu – projekt nastawiony na działania badawcze środowiska lokalnych artystów zapraszających do współpracy gości. Ostatnie 10 lat to także działania na terenie Warszawy, gdzie zrealizowane zostały projekty: SuperSam+1, 5 edycji Mózg Festival oraz najnowszy projekt Warszawskie Studio Eksperymentu. Oficyna wydawnicza Muzyka z Mózgu odpowiedzialna jest za produkcje powiązanych z Mózgiem artystów. Klub Mózg to również ważne miejsce spotkać środowisk twórczych oraz osób zainteresowanych sztuką współczesną. Działaniami Mózgu zarządza Mózg Foundation – Fundacja Muzyki Współczesnej i Form Interdyscyplinarnych.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.