Neuromuzyka

niesłyszalna muzyka fal mózgowych – interaktywna instalacja

W grudniu mieliśmy okazję spotkać się z Beniaminem Głuszkiem – twórcą interaktywnych instalacji dźwiękowych, z którym rozmawialiśmy o relacjach mózg-komputer. Dowiedzieliśmy się, jak zmierzyć czynność elektryczną mózgu metodą elektroencefalografii (EEG) oraz poznaliśmy rodzaje tzw. fal mózgowych i ich znaczenie.

Tym razem szczególnej uwadze poświęcimy kwestię dźwiękowego i muzycznego neurofeedbacku, czyli tak zwanego treningu mózgu. Chętni będą mogli założyć opaskę EEG i wsłuchać się w siebie, czyli usłyszeć dźwiękową interpretację fal mózgowych w formie multimedialnej instalacji Neuromuzyka. Będziecie mieli okazję przekonania się na własnej skórze, jak działa EEG, przewodnik do wytworzenia muzyki naszych fal mózgowych.

Pokazy interaktywnej instalacji Neuromuzyka związane są z planowanym utworzeniem w Młynach Rothera Centrum Wiedzy o Mózgu.

REGULAMIN

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.