Oko na Wyspę, 2022

Fot. M. Hordowicz

instalacja artystyczna

Co to za lśniąca kula przy holu głównym Młynów? – pytacie
Odpowiadamy – Oko na Wyspę, 2022!

To instalacja artystyczna z rozmieszczonymi dookoła wizjerami, przez które można zaglądać i odkryć tajemnicę, co jest wewnątrz.

A w środku?
Futurystyczne miasto, nad którym unoszą się fragmenty skał. Na jednej z nich dryfuje w powietrzu Wyspa Młyńska z Młynami Rothera. Odkryjcie ją sami, pytajcie, zaspokajajcie swoją ciekawość…

Gdzie? Instalacja umieszczona jest w holu głównym Młynów Rothera (wejście od strony ul. Mennica).

Autorami nieziemskiej instalacji są:

Marta Filipiak – artystka, producentka, reżyserka, scenografka filmowa, a także prezes Fundacji Czarny Karzeł. Pomysłodawczyni i główna organizatorka Festiwalu OKO NIGDY NIE ŚPI. Reżyserka kina niezależnego związana z Bydgoszczą.

Łukasz Owczarzak – fotograf, operator i montażysta, projektuje plakaty, wnętrza, tworzy scenariusze, prowadzi warsztaty fotograficzno-filmowe dla dzieci. Członek grupy „Czarny Karzeł” oraz Fundacji Czarny Karzeł.

Wykonawca:

Blackfish Studio – firma technologiczna wywodząca się z Bydgoszczy. Od wielu lat działa w branży filmowej i reklamowej, dostarczając rozwiązania z zakresu robotyki i automatyki do budowy precyzyjnych urządzeń filmowych, a także ruchomych scenografii. W swoim portfolio wyróżnia się projektami zrealizowanymi na potrzeby promocji filmów Netflix, takich jak Armia Umarłych czy Nie patrz w górę.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.