„Węzły. Opowieść
o mieście nad rzeką”

wystawa stała

godziny otwarcia

poniedziałki - zamknięte
wtorek - czwartek
piątek - niedziela

ceny biletów

normalny 22 zł
ulgowy 18 zł
rodzinny 50 zł
grupowy 16 zł
usługa przewodnicka 100 zł
Kup bilet

o wystawie

Tytułowe „Węzły” to nawiązanie do Bydgoskiego Węzła Wodnego, ale nazwa ma też symboliczne znaczenie – odnosi się do więzi międzyludzkich, splotu losów mieszkańców.

Na wystawie poznamy Bydgoszcz nierozerwalnie związaną z Brdą, Kanałem Bydgoskim i Wisłą, poczujemy ducha miasta, w którym ważne wydarzenia przenikają się z opowieściami o codziennym życiu mieszkańców. Cofniemy się do przeszłości i prześledzimy ostatnie 170 lat rozwoju Bydgoszczy, by następnie przyjrzeć się wyzwaniu, które nas czeka – jak uchronić wodne zasoby miasta przed kryzysem klimatycznym.

Wystawa powstała dzięki zaangażowaniu wielu instytucji i osób prywatnych, które podzieliły się z nami swoimi zbiorami oraz wspomnieniami.

dodatkowe informacje

  • Bilet możesz kupić online lub w kasie, pula biletów jest ograniczona.
  • Bilet możesz okazać na urządzeniu mobilnym lub wydrukowany.
  • Ostatnie wejście na wystawę możliwe jest na jedną godzinę przed zamknięciem.
  • Orientacyjny czas zwiedzania to 60-90 minut.
  • Z uwagi na przerwę techniczną nie ma możliwości wejścia w godzinach: wtorek-czwartek 14.00-14.30 | piątek-niedziela 16.00-16.30.
  • Do zwiedzania zapraszamy zarówno grupy szkolne i przedszkolne, jak i wszystkie inne grupy zorganizowane. Więcej informacji o ofercie dla grup znajduje się TUTAJ!
  • Chcesz umówić zwiedzanie grupowe z przewodnikiem? Napisz do nas: info@mlynyrothera.pl lub zadzwoń: +48 887 467 208
  • W ramach realizacji zadania “Węzły” dostępne stworzyliśmy przedprzewodnik do wystawy dostępny TUTAJ! oraz tekst łatwy w czytaniu i rozumieniu dostępny TUTAJ!

Regulamin zwiedzania wystawy

Do Młynów możecie przyjść z czworonogiem. W budynku zawsze znajdziecie miskę z wodą. Nie wszystkie atrakcje będą jednak komfortowe dla waszych psich przyjaciół. Zgodnie z powyższym regulaminem na wystawę można wejść jedynie z psem przewodnikiem, psem asystującym lub psem w trakcie szkolenia (w tym wypadku poprosimy o pokazanie dokumentu poświadczającego status psa).

Ciche godziny

Z myślą o tych, którzy chcieliby zanurzyć się w wystawie bez nadmiaru bodźców, wprowadziliśmy „ciche godziny”. W każdą środę, o godz. 16.00, 16.30 i 17.00, będzie możliwe zwiedzanie ekspozycji w ciszy. W tym czasie dźwięki na wystawie będą wyłączone.

„Ciche godziny” to inicjatywna przeznaczona dla widzów wysoko wrażliwych, osób w spektrum autyzmu oraz wszystkich, którzy poszukują spokoju.

Informacje organizacyjne

Kiedy? poniedziałki – zamknięte; wtorek-czwartek 10.00-18.00; piątek-niedziela 12.00-20.00
Gdzie? Młyny Rothera, Spichrz Zbożowy, parter i I piętro
Dla kogo? Dla wszystkich! Najmłodszych ucieszą interaktywne stanowiska, a starsi będą mogli poznać historię miasta, a nawet zatańczyć tango, każdy znajdzie tu coś dla siebie!
Cena: normalny 22 zł; ulgowy 18 zł; rodzinny 50 zł; grupowy 16 zł; usługa przewodnicka 100 zł
Bilety: dostępne są na miejscu w kasie lub online kliknij TUTAJ!

Fotografie: M. Hordowicz

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach VIII osi priorytetowej, działanie 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.