„Węzły. Opowieść
o mieście nad rzeką”

wystawa stała

godziny otwarcia

poniedziałek
wtorek - czwartek
piątek - niedziela

ceny biletów

normalny 15 zł
ulgowy 10 zł
grupowy normalny 14 zł
grupowy ulgowy 9 zł
grupowy normalny
z przewodnikiem 19 zł
grupowy ulgowy
z przewodnikiem 12 zł
rodzinny 40 zł
Kup bilet

o wystawie

Tytułowe „Węzły” to nawiązanie do Bydgoskiego Węzła Wodnego, ale nazwa ma też symboliczne znaczenie – odnosi się do więzi międzyludzkich, splotu losów mieszkańców.

Na wystawie poznamy Bydgoszcz nierozerwalnie związaną z Brdą, Kanałem Bydgoskim i Wisłą, poczujemy ducha miasta, w którym ważne wydarzenia przenikają się z opowieściami o codziennym życiu mieszkańców. Cofniemy się do przeszłości i prześledzimy ostatnie 170 lat rozwoju Bydgoszczy, by następnie przyjrzeć się wyzwaniu, które nas czeka – jak uchronić wodne zasoby miasta przed kryzysem klimatycznym.

Wystawa powstała dzięki zaangażowaniu wielu instytucji i osób prywatnych, które podzieliły się z nami swoimi zbiorami oraz wspomnieniami.

dodatkowe informacje

  • Bilet możesz okazać na urządzeniu mobilnym lub wydrukowany.
  • Ostatnie wejście na wystawę możliwe jest na jedną godzinę przed zamknięciem.
  • Orientacyjny czas zwiedzania to 60-90 minut.
  • Chcesz umówić zwiedzanie grupowe z przewodnikiem? Napisz do nas: info@mlynyrothera.pl lub zadzwoń: +48 887 467 208
  • Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach VIII osi priorytetowej, działanie 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Regulamin zwiedzania wystawy

Ciche godziny

Z myślą o tych, którzy chcieliby zanurzyć się w wystawie bez nadmiaru bodźców, wprowadziliśmy „ciche godziny”. W każdą środę, o godz. 16.00, 16.30 i 17.00, będzie możliwe zwiedzanie ekspozycji w ciszy. W tym czasie dźwięki na wystawie będą wyłączone.

„Ciche godziny” to inicjatywna przeznaczona dla widzów wysoko wrażliwych, osób w spektrum autyzmu oraz wszystkich, którzy poszukują spokoju.

Podziel się swoimi wrażeniami

Zwiedziłeś wystawę stałą „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”? Podziel się swoimi wrażeniami! Wypełnij ankietę i pomóż nam udoskonalać ekspozycję! Formularz znajdziesz TUTAJ!

Fotografie: M. Hordowicz