FERIE W BYDGOSZCZY – MŁYNY ROTHERA ZAPRASZAJĄ NA TWÓRCZE ZIMOWISKO 

Wielkimi krokami zbliża się czas zimowego odpoczynku w naszym województwie. Już teraz warto zaplanować rodzinne aktywności, które umilą ferie. Młyny Rothera zachęcają do dobrej i mądrej zabawy. W programie m.in. warsztaty ornitologiczne, tematyczne spotkania na wystawach stałych oraz twórcze aktywności. 

Ferie w mieście nie muszą być nudne! W okresie wolnym od zajęć szkolnych Młyny zaplanowały różnorodne warsztaty powiązane z wystawami stałymi „Węzły” oraz „Młyn-Maszyna”. Zimowe atrakcje w Młynach będą punktem wyjścia do poznania fascynującego świata przyrody i nauki, a wszystko to w atmosferze dobrej zabawy.  

– Zapraszamy na różnorodne spotkania edukacyjno-plastyczne, które pozwolą dzieciom odkryć tajniki przyrody czy historii. Warsztaty mają charakter popularnonaukowy, jednak oprócz walorów edukacyjnych, istotne są w nich również dobra zabawa oraz wzmacnianie u dzieci kompetencji społecznych. Wierzymy, że tego typu aktywności sprostają oczekiwaniom  najmłodszych i sprawią, że ferie spędzane w mieście będą pod znakiem dobrej zabawy! – mówi Anna Stempska, kierowniczka Działu Programowego Młynów.  

W programie zaplanowano spotkania, które odbywają się w różne dni tygodnia przed południem. Do udziału w młyńskich aktywnościach organizatorzy zapraszają dzieci wraz z opiekunami. W trakcie zajęć „Drużyna flisaków” najmłodsi wspólnie popłyną wraz z nurtem wystawy „Węzły”, na której zmielą ziarno na mąkę oraz wybiorą się w sensoryczną podróż do czasów, kiedy w Młynach działał młyn! Używając zmysłów dotyku i zapachu, uczestnicy będą mogli odkryć, jakie produkty transportowano niegdyś barkami.  

Nie zabraknie też przestrzeni na integrację! Podczas spotkania „Czy z tej mąki będzie chleb?” mali młynarze będą musieli sprostać licznym  wyzwaniom! Różnorodne gry integracyjne nie tylko pozwolą im zdobyć cenne informacje i klucz do wejścia na wystawę, ale też będą dobrą lekcją współpracy, wypracowywania kompromisów i dbania o dobro grupy.  

Wszystkich młodym miłośnikom natury do gusty przypadną najpewniej „Ptasie warsztaty”.  Dzieci będą odkrywać fascynujący świat przyrodniczych ciekawostek. Podczas spotkania z ornitologiem, Dawidem Kilonem, mali odkrywcy poznają różnorodne gatunki ptaków, które można spotkać spędzając czas w naszym mieście – nad Wisłą, Brdą czy Kanałem Bydgoskim. Warsztaty będą też znakomitą odpowiedzią na pytania: czy to prawda, że jedna jaskółka wiosny nie czyni? Czy faktycznie nie można złapać wszystkich srok za jeden ogon? Co łączy sójkę i mrówkę? 

Twórcze zimowisko w Młynach, czyli cykl warsztatów nawiązujących do wystawy „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” i wystawy „Młyn-Maszyna”, to zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat. Warsztaty odbędą się w wybrane dni tygodnia w terminie 12-23 lutego, w godz. 10.30-12.30. Udział w zajęciach jest odpłatny, bilety są dostępne online oraz w kasie w Młynach Rothera. 

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.