Open Call dla twórców! – Młyny zapraszają do wystawienia swoich prac w kawiarni Nowe Miejsce 

Młyny Rothera wychodzą naprzeciw potrzebom współczesnych twórców! Wystartował nowy cykl wystaw 5×5, które będą eksponowane w kawiarni Nowe Miejsce. To szansa dla artystów wizualnych, którzy chcą dotrzeć ze swoją twórczością do nowych odbiorców. Wystawy poprzedzone zostaną naborami w formie Open Call. Pierwszy z nich jest w toku, prace można zgłaszać do 22 lutego.  

Od niemal roku Młyny prowadzą kawiarnię Nowe Miejsce, która jest nietuzinkową przestrzenią. To miejsce, w którym codzienność przenika się ze sztuką, a odpoczynek z zaangażowaniem społecznym. Można tu napić się kawy, wziąć udział w warsztatach, dyskusjach, obejrzeć wystawę, a teraz także ją zorganizować! W tym roku Młyny zaprogramowały cykl wystaw 5×5 w przestrzeni kawiarni Nowe Miejsce. 5×5 to nazwa klucz – Młyny zapraszają do prezentacji pięciu prac przez pięć tygodni. Pierwsza wystawa odbędzie się już w marcu!  

Nowy cykl Młynów to szansa dla tych, którzy działają w obszarze sztuki, projektowania czy innych twórczych aktywności. Każda z wystaw w ramach tej inicjatywy poprzedzona będzie naborem w formule Open Call. Obecnie przyjmowane są zgłoszenia na pierwszą wystawę, nabór trwa do 22 lutego. Wyniki zostaną opublikowane już 27 lutego, a sama ekspozycja pierwszej wystawy w ramach cyklu 5×5 zaplanowana jest od 5 marca do 9 kwietnia  

– Łączenie misji Nowego Miejsca oraz działań Młynów dla kreatywnych i przedsiębiorczych osób – jest źródłem tego pomysłu. Chcemy stwarzać powody do tworzenia, dzielenia się i sieciowania. 5X5 to wdzięczny format, który może stać się formą tak rozbudowanej wizytówki, jak i  realizacją  marzenia o pierwszej wystawie poza np.: szkolnym gmachem – mówi Zuzanna Szmidt, specjalistka ds. programów edukacyjnych w Młynach. 

Autorka ilustracji: Amelia Grabowska

Kawiarnia Nowe Miejsce to  przestrzeń do wszechstronnego rozwoju kreatywności, w tym inspiracji artystycznej, a także pokazania współczesnych twórców. Nowy cykl wystaw czasowych dopełni charakter tego miejsca. Młyny zachęcają do zgłaszania prac zarówno osoby tworzące profesjonalnie, jak i wszystkich zaangażowanych w działania twórcze hobbistycznie. Tematy, które mogą stanowić inspirację przy wyborze prac to: otwartość, wymiana, międzykulturowość, współpraca, kreatywność, energia, tożsamość, historia, czas, obszar, droga, człowiek. 

Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są tutaj: https://mlynyrothera.pl/wydarzenia/5×5-open-call-1-nabor-na-miniwystawe-czasowa/  

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.