Ferie trwają w najlepsze! – Młyny zapraszają do wspólnego spędzania czasu

Jesteśmy na półmetku ferii w województwie kujawsko-pomorskim. Młyny codziennie tętnią życiem i goszczą zarówno mieszkanki i mieszkańców miasta, jak i gości z innych województw. Każdego dnia udowadniamy, że ferie w mieście nie muszą być nudne! W drugim tygodniu zimowego wypoczynku niezmiennie będziemy dostępni – czekamy z naszymi atrakcjami!

W okresie wolnym od zajęć szkolnych Młyny zapraszają do zwiedzania wystaw stałych, odkrywania instalacji dźwiękowej „Meandry” oraz do wspólnej zabawy z grą turystyczną „Płyń z nurtem Młynów”. Podczas ferii w Młynach odbywają się dodatkowo różnorodne warsztaty, na które miejsca rozeszły się błyskawicznie!

Cieszymy się, że nasze atrakcje cieszą się takim zainteresowaniem! Zależało nam na tym, aby zaproponować naszym gościom różnorodne formy aktywności, które sprawią, że ferie w mieście będą pełne wrażeń. Jak słyszymy od naszych gości – założenie udało się spełnić! Zapraszamy na nasze wystawy stałe, w okresie zimowego wypoczynku dodatkowo obniżyliśmy ceny biletów, aby możliwie najwięcej osób mogło skorzystać z naszej oferty – mówi Anna Czarnecka, kierowniczka Działu Komunikacji.

 

Fot. A. Hilbrecht

W terminie 12-25 lutego wszystkie bilety wstępu na wystawy stałe w Młynach są w cenie 10 zł za osobę. Dostępne są dwie stałe wystawy. Pierwsza z nich to „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”, które pozwalają nam poznać Bydgoszcz nierozerwalnie związaną z wodą. Na wystawie cofniemy się do przeszłości i prześledzimy ostatnie 170 lat rozwoju Bydgoszczy, by następnie przyjrzeć się wyzwaniu, które nas czeka – jak uchronić wodne zasoby miasta przed kryzysem klimatycznym? Z kolei druga wystawa stała to centrum nauki „Młyn-Maszyna”, które zostało otwarte w grudniu 2023 roku. Historia Młynów zainspirowała twórców ekspozycji do odkrywania fascynującego świata nauki i techniki. Przez wiele lat w Młynach Rothera potężna maszyna mieliła zboże na mąkę. Jakie siły natury, odkrycia nauki i wynalazki techniki wprawiały ją w ruch? Pozwalają to sprawdzić stanowiska do eksperymentowania: transportowania, ważenia, czyszczenia, rozdrabniania, mielenia czy odsiewania! Angażująca, interaktywna wystawa to rozrywka dla osób w każdym wieku.

Fot. A. Hilbrecht

Dla gości Młynów nieodpłatnie dostępna jest także instalacja dźwiękowa „Meandry” Marcina Dymitera. Jest to kolekcja nagrań terenowych, która odsyła do kontekstu miejsca, silnie nacechowanego pierwotnym przeznaczeniem historycznych budynków Młynów Rothera. Tematem nagrań jest właśnie Wyspa Młyńska oraz obecność wody. Dodatkowo budynek Młynów można zwiedzić grając w rodzinną grę turystyczną „Płyń z nurtem Młynów”! To znakomita zabawa dla gości w różnym wieku oraz sposób na poznanie ciekawostek z młyńskiej historii. Gra dostępna jest bezpłatnie, karty są do odbioru w holu budynku na parterze.

W czasie ferii Młyny są otwarte przez siedem dni w tygodniu. Od poniedziałku do czwartku zapraszamy w godz. 10-18, a od piątku do niedzieli w godz. 12-20. Bilety na wystawy stałe można zakupić online lub w kasie Młynów.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.