Ferie za nami – dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Fot. A. Hilbrecht

Za nami ferie w województwie kujawsko-pomorskim. Młyny codziennie tętniły życiem! Odwiedzali nas zarówno mieszkanki i mieszkańcy miasta, jak i goście z innych województw, którzy chętnie odkrywali nasze wystawy oraz brali udział w warsztatach edukacyjnych. Łącznie w okresie od 12 do 25 lutego Młyny odwiedziło 5600 osób! Dziękujemy za wspólny dobry czas!

W okresie wolnym od zajęć szkolnych Młyny przygotowały bogatą ofertę atrakcji. Codziennie otwarte były wystawy stałe, czyli wystawa „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” oraz „Młyn-Maszyna”. W terminie 12-25 lutego wszystkie bilety wstępu na wystawy stałe w Młynach udostępniane były w promocyjnej w cenie 10 zł za osobę. Atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem, a wśród nich rekordy popularności biła najnowsza wystawa Młynów Rothera, czyli „Młyn-Maszyna”.

Dodatkowo podczas ferii odbywały się rodzinne warsztaty. W trakcie zajęć „Drużyna flisaków” uczestnicy wspólnie popłynęli wraz z nurtem wystawy „Węzły”, na której mielili ziarno na mąkę oraz wybrali się w sensoryczną podróż do czasów, kiedy w Młynach działał młyn! Używając zmysłów dotyku i zapachu, uczestnicy mogli odkryć, jakie produkty transportowano niegdyś barkami. Nie zabrakło też przestrzeni na integrację! Podczas spotkania „Czy z tej mąki będzie chleb?” mali młynarze musieli sprostać licznym wyzwaniom! Różnorodne gry integracyjne nie tylko pozwoliły im zdobyć cenne informacje i klucz do wejścia na wystawę, ale też poćwiczyć współpracę, wypracowywanie kompromisów i dbanie o dobro grupy. Wszystkich młodym miłośnikom natury do gustu przypadły „Ptasie warsztaty”. Dzieci odkrywały fascynujący świat przyrodniczych ciekawostek. Podczas spotkania z ornitologiem, Dawidem Kilonem, mali odkrywcy poznali różnorodne gatunki ptaków, które można spotkać spędzając czas w naszym mieście – nad Wisłą, Brdą czy Kanałem Bydgoskim. Warsztaty były też znakomitą okazją do poszukania odpowiedzi na pytania: czy to prawda, że jedna jaskółka wiosny nie czyni? Czy faktycznie nie można złapać wszystkich srok za jeden ogon? Co łączy sójkę i mrówkę? 

W czasie zimowego odpoczynku goście Młynów mogli także odkrywać instalację dźwiękową „Meandry” oraz poznawać budynek Młynów z grą turystyczną „Płyń z nurtem Młynów”. Podczas ferii w Młynach odbywały się dodatkowo różnorodne warsztaty, na które miejsca rozeszły się błyskawicznie!

W czasie ferii Młyny były otwarte codziennie od poniedziałku do czwartku w godz. 10-18, a od piątku do niedzieli w godz. 12-20.

Dziękujemy za wspólny dobry czas!

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.