Hub w Młynach ożywi bydgoską branżę kreatywną

zdjęcie osób przyklejających karteczki na planszę na warsztatach

Pierwsze otwarcie Młynów coraz bliżej. We wrześniu oddany zostanie Spichrz Zbożowy, a w nim m. in. miejsce spotkań. To tam swoją siedzibę będzie miał bydgoski hub kreatywny. Czym jest ta inicjatywa i jak skorzystają na niej mieszkańcy naszego miasta?

 

Hub (czyt. hab) kreatywny to miejsce przyciągające ludzi kreatywnych. Dzięki zaangażowaniu organizatora hub integruje środowisko, wspiera talenty, pośredniczy w kontaktach z instytucjami, ośrodkami badawczymi i biznesem. To przestrzeń łączenia sił i nawiązywania współprac, podnoszenia kompetencji, np. podczas szkoleń czy warsztatów. Hub pomaga też wdrożyć, a następnie wypromować i rozpowszechnić wypracowane rozwiązania.

Nad stworzeniem bydgoskiego hubu kreatywnego pracuje Dagmara Gortych – Główna Specjalistka ds. Programowych.

W naszej społeczności drzemie potencjał i pasja, czas je ożywić.
Wierzę, że wspólna przestrzeń i marzenia o zmianie dadzą impuls do kreowania, tworzenia i wprowadzania kreatywnych rozwiązań.
Marzę o miejscu, gdzie realizują się międzypokoleniowe inicjatywy, gdzie słuchamy się i dialogujemy
– Dagmara Gortych, Główna Specjalistka ds. programowych

Hub w docelowej formule zacznie funkcjonować od września, wraz z otwarciem Spichrza Zbożowego. Do dyspozycji branży kreatywnej udostępnione zostaną sale przystosowane do organizacji mniejszych i większych spotkań oraz coworking, czyli wspólna, otwarta przestrzeń do pracy. Już teraz jednak Młyny zapraszają zainteresowanych na cykliczne spotkania o dwóch hasłach przewodnich: serce miasta oraz kultura. Zgodnie z ideą hubu – nie w pojedynkę, a we współpracy. Rozmowy o Wyspie Młyńskiej współorganizować będzie Menedżer Starego Miasta i Śródmieścia Maciej Bakalarczyk, a o kulturze – przedstawiciele Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Kultury.

Cykl Rozmowy o sercu miasta
Wyspa Młyńska to rozwijająca się oaza zieleni w centrum Bydgoszczy. Ważna i lubiana przestrzeń rekreacyjna mieszkańców i cel spacerów turystów. Od wieków pełni w życiu miasta ważną rolę – najpierw mennica, następnie ośrodek miejskiego przemysłu młynarskiego, obecnie jako popularne miejsce wypoczynku oraz lokalizacja wydarzeń kulturalnych i muzeów. Tutaj też znajdują się Młyny Rothera, które stają się miejscem spotkań, wymiany doświadczeń oraz miejscem spędzania czasu wolnego i odpoczynku. Będziemy rozmawiać o budowaniu więzi społecznych, podejmowaniu twórczych inicjatyw oraz wspólnej rekreacji.

Cykl Rozmowy o kulturze
Na spotkaniach i warsztatach z ekspertami i praktykami kultury chcemy zastanawiać się nad rolą instytucji kultury oraz organizacji kulturalnych. Jak współdziałać z odbiorcami, budować widownię, jak sprawić, aby kultura wspierała i rozwijała lokalną społeczność, wpływała na jakość jej życia w mieście? Inspirujące praktyki z Polski i ze świata chcemy konfrontować z bydgoską rzeczywistością. Wszystko po to, by znaleźć impulsy do zmian.Na pierwsze spotkania w hubie kreatywnym Młyny zapraszają już w przyszłym tygodniu. W środę, 27 kwietnia, dyskusja z ekspertami “Przemiany Wyspy Młyńskiej”, która szczególnie zainteresuje pasjonatów i miłośników miasta. W czwartek, 28 kwietnia, rozmowa “Ukraińsko-polskie działania kulturalne” – spotkanie przedstawicieli instytucji kultury i organizacji pozarządowych.

Szczegóły:
27 kwietnia “Przemiany Wyspy Młyńskiej”
28 kwietnia “Ukraińsko-polskie działania kulturalne”Prosimy o podpisanie autorów zdjęć

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.