Nowy cykl w Młynach Rothera – w marcu startuje „Radar technologii”

Fot. A. Pawska

Kalendarz Młynów zaskakuje nie tylko liczbą wydarzeń, ale i ich różnorodnością. Do bogatej oferty programowej dołącza właśnie nowy cykl pod nazwą „Radar technologii”. To seria spotkań poświęconych aktualnym trendom i zjawiskom we współczesnym świecie technologii. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę, 13 marca, a jego tematem będzie sztuczna inteligencja.

Nowy cykl Młynów to inicjatywa znakomicie wpisująca się w działalność centrum nauki. Instytucja stawia na popularyzację nauki w sposób ciekawy i angażujący, uwzględniając także przełożenie teorii na praktykę. Spotkania będą się odbywały w formie rozmów prowadzącego dziennikarza Marka Jankowiaka z ekspertami w dziedzinach techniki.

Radar technologii to radość podwójna. Po pierwsze mieszkańcy i mieszkanki Bydgoszczy będą poznawać najnowsze trendy technologiczne w przystępnej formule bezpośrednio od ekspertów, którzy łączą teorię z praktyką. Po drugie, Młyny staną się miejscem, które prezentuje innowacyjne i nowoczesne firmy działające w mieście – mówi Sławomir Czarnecki, dyrektor Młynów.

Tematem pierwszego wydarzenia w ramach cyklu będzie „Sztuczna inteligencja – wróg czy przyjaciel?”. Gośćmi inauguracyjnego spotkania będą specjaliści w zakresie uczenia maszynowego, dr Patryk Miziuła oraz Artur Zygadło, bydgoszczanie współpracujący z firmą deepsense.ai, będący jednocześnie opiekunami merytorycznymi inicjatywy.

Pierwszy „Radar technologii” będzie okazją do dowiedzenia się, czym tak naprawdę jest „sztuczna inteligencja” i czy wszyscy postrzegamy ją w taki sam sposób. Prowadzący podpowiedzą, co powinniśmy wiedzieć, aby mądrze korzystać z możliwości sztucznej inteligencji na co dzień oraz… jakimi kanałami możemy do niej dotrzeć. Uczestnicy dowiedzą się też, jak pytać, aby otrzymać odpowiedź od sztucznej inteligencji.

– Na spotkanie może przyjść każdy, nawet jeśli jest z komputerami na bakier. Będziemy rozmawiać o zagadnieniach pozornie trudnych, ale w sposób przystępny dla laików. Warto posłuchać i podyskutować – przekonują dr Patryk Miziuła i Artur Zygadło, goście pierwszego spotkania i opiekunowie merytoryczni inicjatywy.

Na wydarzenie zapraszają zarówno organizatorzy, jak i… sztuczna inteligencja, która wygenerowała taką treść:

„Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na inaugurację nowego cyklu spotkań poświęconego aktualnym trendom i zjawiskom we współczesnym świecie technologii.

Podczas pierwszego wydarzenia, które odbędzie się już niedługo, specjaliści w zakresie uczenia maszynowego, Artur Zygadło oraz doktor nauk matematycznych, Patryk Miziuła, podzielą się swoimi obserwacjami na temat najnowszych technologii. Porozmawiamy o sztucznej inteligencji, jej możliwościach oraz wyzwaniach, które stoją przed nami.

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do aktywnego udziału w dyskusji oraz zadawaniu pytań naszym ekspertom. To doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat technologii oraz być na bieżąco z najnowszymi trendami.

Serdecznie zapraszamy na to inspirujące wydarzenie i liczymy na Państwa obecność.”

Spotkanie „Sztuczna inteligencja – wróg czy przyjaciel?” w ramach cyklu „Radar technologii” odbędzie się w Młynach Rothera w środę, 13 marca, o godz. 18.00. Wstęp wolny. Więcej informacji: https://mlynyrothera.pl/wydarzenia/radar-technologii-1-sztuczna-inteligencja-wrog-czy-przyjaciel/

 

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.