Radar technologii #1: Sztuczna inteligencja – wróg czy przyjaciel?

Fot. A. Pawska

INFORMACJE

Dla wszystkich
wstęp wolny

Fotorelacja

Zapraszamy na nowy cykl spotkań poświęcony aktualnym trendom i zjawiskom we współczesnym świecie technologii. Nowy cykl to inicjatywa znakomicie wpisująca się w naszą działalność centrum nauki. Stawiamy na popularyzację nauki w sposób ciekawy i angażujący, uwzględniając także przełożenie teorii na praktykę. Opiekunami merytorycznymi cyklu są specjalista w zakresie uczenia maszynowego, Artur Zygadło oraz doktor nauk matematycznych, Patryk Miziuła. Spotkania będą się odbywały w formie rozmów prowadzącego dziennikarza, Marka Jankowiaka, z ekspertami w dziedzinach techniki.

Pierwsze spotkanie w ramach cyklu “Radar technologii” dotyczyć będzie sztucznej inteligencji. Podczas wydarzenia “Sztuczna inteligencja – wróg czy przyjaciel?” Artur Zygadło i Patryk Miziuła opowiedzą, czym tak naprawdę jest „sztuczna inteligencja” i czy wszyscy postrzegamy ją w taki sam sposób. Prowadzący podpowiedzą, co powinniśmy wiedzieć, aby mądrze korzystać z możliwości sztucznej inteligencji na co dzień oraz… jakimi kanałami możemy do niej dotrzeć. Uczestnicy dowiedzą się też, jak pytać, aby otrzymać odpowiedź od sztucznej inteligencji.

O prowadzących:
Artur Zygadło – specjalista w dziedzinie uczenia maszynowego
Patryk Miziuła – doktor nauk matematycznych. Specjalizuje się w statystyce matematycznej i uczeniu maszynowym (machine learning). Pracuje jako senior data scientist w deepsense.ai.

 


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 13.03.2024 r., godz. 18.00-20.00
Gdzie? Spichrz Zbożowy, II piętro
Dla kogo? dla wszystkich
Cena: bezpłatnie
Zapisy: wstęp wolny

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.