Jak dziedzictwo przemysłowe wywołuje „efekt WOW”

Fot. A. Hilbrecht

INFORMACJE

Dla wszystkich
wstęp wolny

Zapraszamy na niesamowicie ciekawe spotkanie dr. Adamem Hajdugą, który opowie o historii i dziedzictwie przemysłowym na wystawach interaktywnych.

W powszechnym odbiorze zabytki techniki i przemysłu nadal traktowane są jak miejsca mało atrakcyjne. Dla większości nie są atrakcjami turystycznymi pierwszego wyboru. Tymczasem w ciągu ostatnich kilkunastu lat w Europie wiele obiektów poprzemysłowych przekształcono w taki sposób, że ich oferta może być ciekawa nawet dla najmniej zainteresowanych. Jakie pomysły wywołują wśród zwiedzających „efekt WOW”? Gdzie warto pojechać, by go doświadczyć? Podczas prelekcji odbędziemy wycieczkę po wybranych zabytkach techniki i przemysłu, które łączy jedno – oferują ekscytujące przeżycia, jednocześnie angażując gości.

O prowadzącym:

dr Adam Hajduga – socjolog, ekspert dziedzictwa kultury przemysłowej. Doktor socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wiceprezydent międzynarodowego stowarzyszenia „Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego – ERIH”. Współtwórca „Szlaku Zabytków Techniki” i festiwalu „INDUSTRIADA”. Zastępca dyrektora Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Konsultant w projektach dziedzictwa kulturowego. Autor publikacji. Wykładał na uczelniach krajowych i zagranicznych. Prelegent na licznych międzynarodowych konferencjach i szkoleniach z zakresu budowy, zarządzania i promocji produktu turystycznego opartego na dziedzictwie kulturowym. Autor kilku recenzowanych publikacji z zakresu socjologii i zarządzania dziedzictwem kultury przemysłowej.
Szczególnie bliska jest mu historia i tożsamość regionu, w którym mieszka – Górnego Śląska.

 


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 12.04.2024 r., godz. 18.00-19.30
Gdzie? Młyny Rothera, I piętro
Dla kogo? Dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatne
Zapisy: wstęp wolny

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.