Oprowadzanie tematyczne po wystawie “Węzły”: bydgoska społeczność żydowska

Fot. Aneta Pawska

INFORMACJE

Dla wszystkich

Fotorelacja

Fot. A. Hilbrecht

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu zdecydowaliśmy się przypomnieć o historii bydgoskiej społeczności żydowskiej.
Zapraszamy na tematyczne oprowadzania po wystawie “Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”, נאַץ. די מעשה וועגן אַ שטאָט בײַם טײַך.

Podczas zwiedzania wystawy dowiemy się jaką rolę w transporcie rzecznym w Bydgoszczy odgrywali Żydzi? Czy przesądy dotyczące młynarzy różniły się bardzo w tradycji polskiej i żydowskiej? Jakie są historie bydgoskich kupców, fabrykantów? Przed jakimi wyborami tożsamościowymi stawali bydgoscy Żydzi? O tych i innych historiach, w które wplatały się losy żydowskich mieszkańców naszego miasta opowiedzą nasi przewodnicy – Jakub Łyczek i Mila Burchart.


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 27.01.2024 r., godz. 15.00-16.30 i 17.00-18.30
Gdzie? Młyny Rothera, wystawa “Węzły” znajduje się na parterze i I piętrze Spichrza Zbożowego
Dla kogo? dla wszystkich
Cena: bilet normalny 22 zł; bilet ulgowy 18 zł; bilet grupowy 16 zł; bilet rodzinny 50 zł
Bilety: na godzinę 15.00 kliknij TUTAJ!
na godzinę 17.00 kliknij TUTAJ!

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.