Światowy Tydzień Mózgu

Fot. Bartosz Wierzchucki

INFORMACJE

Dla wszystkich
Zapisz się

wykład dr Małgorzaty Wójtowicz-Szefler o rozwoju dziecięcego umysłu

Młyny Rothera jako dobre miejsce na popularyzację nauki i wiedzy stają się partnerem obchodów Światowego Tygodnia Mózgu. Z okazji tego święta w naszym regionie odbędzie się wiele popularnonaukowych atrakcji, o których więcej dowiecie się TUTAJ. W Młynach zapraszamy na wykład dr Małgorzaty Wójtowicz-Szefler pt. “Wpływ wczesnych doświadczeń w relacji dziecko-rodzic (opiekun) na rozwój mózgu”.

Podczas wykładu omówione zostaną zagadnienia, związane z rozwojem mózgu już od wczesnych lat dziecięcych. Nasza Rozmówczyni zaprezentuje również praktyczne wskazówki dla rodziców i opiekunów, co robić, aby pozytywnie wpłynąć na rozwój mózgu dziecka.

Planujemy utworzenie wystawy stałej o mózgu, gdzie będziemy edukować o procesach zachodzących w mózgu, zaburzeniach czy profilaktyce – wszystko po to, aby budować społeczną empatię, pogłębiać wiedzę, świadomość i wrażliwość.

O Prelegentce:
dr Małgorzata Wójtowicz-Szefler – psycholożka, związana z Wydziałem Psychologii UKW w Bydgoszczy oraz Niepubliczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną WSG w Bydgoszczy. Autorka licznych publikacji dotyczących wspierania rozwoju dzieci i młodzieży.

Światowy Tydzień Mózgu skupia się na popularyzacji najnowszej wiedzy o mózgu i umyśle oraz podejmowaniu działań wspierających proces uczenia się. W tym roku święto trwa od 13 do 19 marca. Organizatorem Światowego Tygodnia Mózgu w naszym regionie jest Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, we współpracy z partnerami, jakimi są Miasto Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Młyny Rothera oraz instytucje edukacji i kultury w województwie kujawsko-pomorskim.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.