Wprawiamy w ruch Młyn-Maszynę – otwarcie wystawy

Fot. Artur Hilbrecht

INFORMACJE

Dla wszystkich

Fotorelacja | 08.12.2023 r.

Fot. Artur Hilbrecht

Fotorelacja | 09.12.2023 r.

Fot. Aneta Pawska

PRZEZ WIELE LAT W MŁYNACH ROTHERA POTĘŻNA MASZYNA MIELIŁA ZBOŻE NA MĄKĘ. JAKIE SIŁY NATURY, ODKRYCIA NAUKI I WYNALAZKI ZA TYM STOJĄ? SPRAWDŹMY! 
 
W naszym centrum nauki wcielicie się w role konstruktorów, pracowników młynów i architektów. Przy użyciu współczesnych maszyn będziecie eksperymentować: transportować, ważyć, czyścić, rozdrabniać, mielić, odsiewać… Które przedmioty mogą latać? Po co spiętrzamy wodę? Dlaczego młyńskie kamienie się grzeją? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie na wystawie.  
 
Historia Młynów zainspirowała nas do odkrywania fascynującego świata nauki i techniki. Na wystawie Młyn-Maszyna nie tylko go zobaczycie, ale przede wszystkim – doświadczycie.

W dniach 8-9 grudnia otwieramy wystawę. Z tej okazji zapraszamy na fascynującą podróż do świata nauki.
Każdy znajdzie coś dla siebie!

Piątek | 08.12.2023 r. | godz. 17.30-22.00


Sobota | 09.12.2023 r. | godz. 11.30-20.00

Zwiedzanie wystawy Młyn-Maszyna

Zaproszenia o wartości biletu można odebrać w kasie Młynów na pół godziny przed daną turą zwiedzania lub pobrać online TUTAJ!

Zwiedzanie wystawy zajmie około 45 minut.
Wejścia o pełnych godzinach: 12.00; 13.00; 14.00; 15.00; 16.00; 17.00; 18.00; 19.00

Pokazy

Warsztaty

Spotkania

Strefa naukowych odkrywców

To nie wszystko!

Informacje organizacyjne

  • W weekend otwarcia Młyn-Maszyny na wystawę obowiązują zaproszenia o wartości biletu. Pula wejściówek dostępna jest w kasie, a część online TUTAJ!
  • Wystawę Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką przez cały weekend możecie zwiedzić w promocyjnej cenie 10 zł, bilety do kupienia TUTAJ!
  • W ten weekend premiera nowej serii gadżetów nawiązujących do wystawy.


Projekt pn. Rewaloryzacja Młyna Rothera w Bydgoszczy na cele kulturalno-turystyczne współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 6.5 Rozwój potencjału endogenicznego regionu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.