Uniesienie. Wystawa rzeźb balansujących Jerzego Kędziory

Wszyscy znamy Przechodzącego przez rzekę, balansującą rzeźbę zawieszoną nad rzeką Brdą w pobliżu mostu Jerzego Sulimy-Kamińskiego w Bydgoszczy. Wkrótce (1 maja) będziemy obchodzić 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, a tym samym 20. rocznicę odsłonięcia wspomnianego symbolu tego wydarzenia.

Z tej okazji zapraszamy do Młynów Rothera oraz na Wyspę Młyńską, gdzie zachęcimy do oderwania się na chwilę od Ziemi, by podziwiać zawieszoną w przestrzeni wystawę rzeźb balansujących Jerzego Kędziory. To doskonała okazja do zapoznania się ze spektakularnym dorobkiem artystycznym JotKa, a także sprawdzenia, że stworzenie artystycznych rzeźb nie byłoby możliwe, gdyby nie wiedza z zakresu ścisłych dziedzin nauki.

Zapraszamy na otwarcie wystawy w sobotę 27 kwietnia. Więcej informacji już wkrótce!

 


O autorze:

Jerzy Kędziora

Jerzy „JotKa” Kędziora – rzeźbiarz, malarz, designer, pedagog, absolwent ASP w Gdańsku. Uczestnik około 500 wystaw w Polsce i na świecie. Autor pomników i rzeźbiarskich akcentów w przestrzeni publicznej. Laureat wielu nagród. Kędziora od początku swojej drogi artystycznej interesował się sztuką kinetyczną i eksperymentami rzeźbiarskimi. Zmienność czasu, wyborów i egzystencji w czasach nam współczesnych stała się podstawą jego artystycznych poszukiwań, które skłoniły go do podjęcia pracy nad rzeźbami balansującymi, dzięki którym zyskał uznanie na całym świecie. Pokazywał je na monumentalnych wystawach plenerowych m.in. w Dubaju, Abu Dhabi, Palm Beach, Long Island, Berlinie, Pradze czy Singapurze oraz na takich imprezach, jak Biennale w Wenecji, Art Basel Miami, ArtTaipei czy ARTZUID – Biennale Rzeźby w Amsterdamie. W Polsce tworzy Szlak Rzeźb Balansujących, które można oglądać w przestrzeni publicznej w wielu miejscach kraju.

 


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 27.04.2024 r. – 24.10.2024 r.
Gdzie? Młyny Rothera, Wyspa Młyńska
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatne
Zapisy: wstęp wolny


Mapa

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.