Odkryj tajemnice mózgu i jego rozwoju – Światowy Tydzień Mózgu w Młynach 

Światowy Tydzień Mózgu skupia się na popularyzacji najnowszej wiedzy o mózgu i umyśle oraz podejmowaniu działań wspierających proces uczenia się. W tym roku święto trwa od 13 do 19 marca, a do obchodów przyłączają się Młyny Rothera! W piątek, 17 marca, zapraszają na wykład dot. wpływu wczesnych doświadczeń na rozwój mózgu.   

Młyny Rothera jako centrum nauki chętnie włączają się w różnorodne inicjatywy popularyzujące wiedzę. Jednym z nich jest właśnie Światowy Tydzień Mózgu, w ramach którego 17 marca zapraszają na wykład dr Małgorzaty Wójtowicz-Szefler pt. “Wpływ wczesnych doświadczeń w relacji dziecko-rodzic (opiekun) na rozwój mózgu”.  

Młyny Rothera już po raz trzeci włączają się w świętowanie Światowego Tygodnia Mózgu. Tym razem chcielibyśmy porozmawiać o relacjach, które mają ogromny wpływ na aktywność i rozwój mózgu dziecka. Do udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkich tych, których fascynują zagadnienia związane z mózgiem. Będzie nam miło gościć też rodziców małych dzieci, bo wykład będzie źródłem wiedzy i praktycznych wskazówek. Przytoczone zostaną również najnowsze badania naukowe z zakresu neuropsychologii rozwojowej – mówi Sylwia Mularczyk, Główna specjalistka ds. programowych w Młynach. 

fot. B. Wierzchucki


Podczas wykładu omówione zostaną zagadnienia związane z rozwojem mózgu oraz wpływem doświadczeń z wczesnych lat dziecięcych na rozwój sfery poznawczej. Spotkanie będzie obfitowało również w praktyczne wskazówki dla rodziców i opiekunów, którzy będą się mogli dowiedzieć, co robić, aby pozytywnie wpłynąć na rozwój mózgu dziecka. Wykład wygłosi dr Małgorzata Wójtowicz-Szefler, psycholożka, związana z Wydziałem Psychologii UKW w Bydgoszczy oraz Niepubliczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną WSG w Bydgoszczy. 
 

Ponadto w Młynach dostępna jest interaktywna instalacja dźwiękowa Neuromuzyka, dzięki której można usłyszeć muzykę fal mózgowych. Pasjonaci odkrywania tajemnic działania ludzkiego mózgu mogą wsłuchać się w siebie i w swoje myśli. Więcej o tej atrakcji pisaliśmy tutaj. 

Co ważne, to nie pierwszy raz, kiedy Młyny popularyzują naukę w ciekawy i angażujący sposób! Instytucja chętnie zaprasza na różnorodne wydarzenia popularnonaukowe, a w przyszłości w Młynach Rothera planowane jest utworzenie stałej wystawy o mózgu. 

Światowy Tydzień Mózgu skupia się na popularyzacji najnowszej wiedzy o mózgu i umyśle oraz podejmowaniu działań wspierających proces uczenia się. W tym roku święto trwa od 13 do 19 marca. Organizatorem Światowego Tygodnia Mózgu w naszym regionie jest Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, we współpracy z partnerami, jakimi są Miasto Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Młyny Rothera oraz instytucje edukacji i kultury w województwie kujawsko-pomorskim. Z okazji tego święta w naszym regionie odbędzie się wiele  popularnonaukowych atrakcji, o których więcej dowiecie się tutaj. 

 

Wykład odbędzie się w piątek, 17 marca, o godz. 13. Udział jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy. Natomiast instalacja Neuromuzyka jest dostępna w Młynach codziennie do końca marca. Z tej atrakcji również można skorzystać bezpłatnie, zapisując się tutaj. 

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.