5×5 #1: Monika Szczygieł – wernisaż wystawy czasowej w Nowym Miejscu

Autorka ilustracji/Author of illustration/ Автор ілюстрацій: Amelia Grabowska

INFORMACJE

Dla wszystkich
wstęp wolny

Zapraszamy na wernisaż wystawy Moniki Szczygieł, artystki wizualnej, która zwyciężyła w naborze Open Call naszego cyklu 5×5. Prezentowana seria to reprodukcje obrazów, które powstały z chęci i potrzeby uchwycenia przez Monikę Szczygieł ważnych momentów zapisanych niegdyś na fotografiach. Artystka badała temat pamiątek wizualnych, czyli zdjęć uwieczniających istotne momenty i zapisujących obecność człowieka. Zdjęcia takie mogą mieć szczególne znaczenie emocjonalne i pełnią funkcję tzw. “protezy pamięci”. Innym istotnym zagadnieniem prezentowanych prac jest przechowywanie obrazów. Zarówno papier, jak i urządzenia elektroniczne, na których utrwalane są zdjęcia, mogą ulec zniszczeniu. Prezentowane na wystawie obrazy pokazują fotografie na różnych etapach tego procesu.

W lutym zorganizowaliśmy nabór na miniwystawę czasową w formule Open Call, który spotkał się z dużym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń, które reprezentowały różnorodne perspektywy i style artystyczne. Po starannej selekcji wybraliśmy artystkę, Monikę Szczygieł. Kawiarnia Nowe Miejsce, w której prezentowana jest wystawa, to przestrzeń do wszechstronnego rozwoju kreatywności, w tym inspiracji artystycznej, a także pokazania współczesnych twórców.


Informacje organizacyjne:
Kiedy?  5.03.2024 r., godz. 17.00-17.30
wystawa potrwa od 5.03.2024 r., do 9.04.2024 r.
Gdzie? kawiarnia Nowe Miejsce w Młynach Rothera, wejście od strony tarasu
Dla kogo? dla wszystkich
Cena: bezpłatnie
Zapisy: wstęp wolny

Już wkrótce podzielimy się informacją o kolejnym terminie naboru Open Call.

O artystce:

Monika Szczygieł (ur. 1999) – artystka wizualna zajmująca się malarstwem oraz obrazowaniem cyfrowym. Absolwentka studiów licencjackich oraz magisterskich na Wydziale Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. W swojej pracy interesuje się wpływem obrazowania cyfrowego na malarstwo, ikonosferą cyfrową, nowymi mediami oraz pamięcią.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.