Koncert EX NIHILO (NIHIL EST) – VI Festiwal Muzyka w Willi Blumwego

INFORMACJE

Organizator: Fundacja im. Piotra Orawskiego
Partnerzy festiwalu: Młyny Rothera, Polskie Radio PiK,  Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy

W ramach Festiwalu Muzyka w Willi Blumwego odbędzie się łącznie pięć koncertów, z czego trzy wieczory festiwalowi goście spędzą w Młynach. W młyńskich przestrzeniach spotkamy się 27 listopada, 30 listopada i 3 grudnia.

Wieczór III, 30 listopada

EX NIHILO (NIHIL EST)

Marek Pasieczny/gitara
Nadia Czerska/gitara
Bartłomiej Wezner/fortepian

W programie::

Marek Pasieczny
African Sketch na dwie gitary
(The Other) Milonga na dwie gitary
LA CASA DONDE VIVE MIEDO Homenaje a Joaquin Rodrigo (2020) na gitarę i fortepian
EX NIHILO (Nihil Est) IV (2023) wersja na gitarę i fortepian Prawykonanie


Kiedy? 30 listopada 2023, godz. 19.00
Gdzie? Młyny Rothera – Młyn, I piętro
Dla kogo? dla wszystkich
Cena: bilet normalny 35 zł; bilet ulgowy 20 zł; karnet na trzy koncerty w Młynach – bilet normalny 90 zł; bilet ulgowy – 50 zł
Bilety: można kupić na miejscu w kasie oraz online TUTAJ!


Koncert będzie rejestrowany i retransmitowany w Polskim Radiu PiK w audycji „Salon klasyczny” o godz. 21:06.


Więcej o Festiwalu – zajrzyj TUTAJ
Cały program Festiwalu:

Informacje od Organizatora:

Jedno z podstawowych działań statutowych Fundacji im. Piotra Orawskiego, czyli Festiwal Muzyka w Willi Blumwego,  od 2018 roku buduje i kreuje programy swoich kolejnych edycji z myślą o szerokim spektrum odbiorców kultury. Ich determinantą zawsze jest muzyka kameralna z silnymi akcentami muzyki najnowszej – (m.in. Michał Dobrzyński, Hanna Kulenty, Szymon Godziemba – Trytek, Marcin Gumiela, Janusz Stalmierski). Idea jaka przyświecała nam od pierwszej edycji festiwalu: reaktywacja Studia koncertowego Polskiego Radia PiK i przywrócenia jego pierwotnej funkcji, wydaje się spełniać i przyciągać coraz to nowych odbiorców: ciekawych zarówno uczestnictwa w koncertach najciekawszych artystów, jak również zafascynowanych magią Radia. Znakiem rozpoznawczym Festiwalu są rozmowy i gawędy zaproszonych Artystów prowadzone z redaktor Magdą Jasińską i Bartłomiejem Weznerem. Wszystkie koncerty festiwalowe mają retransmisję radiową. 

W kolejnej – VI edycji – w roku 2023 chcielibyśmy przedstawić festiwal w dwóch przestrzeniach: Studiu koncertowym im. Jeremiego Przybory Polskiego Radia PiK (Willa Blumwego) oraz Przestrzeniach koncertowych Młynów Rothera. Chcielibyśmy wyjątkowo uhonorować Andrzeja Szwalbego (w 100-lecie urodzin) oraz Szymona Laksa (z okazji 40-rocznicy śmierci). 

Więcej informacji: kliknij TUTAJ.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.