Świętuj z Młynami 678. urodziny Bydgoszczy!

fot. M. Hordowicz

Już jutro, 19 kwietnia, przypada 678. rocznica nadania Bydgoszczy praw miejskich. Z tej okazji Młyny zapraszają do urodzinowego odkrywania historii miasta. Przed nami spacery dźwiękowe, zwiedzanie wystawy z przewodnikiem oraz warsztaty dla dzieci.

Najlepszym sposobem na poznanie Bydgoszczy jest odkrywanie meandrów jej historii poprzez zwiedzanie wystawy  „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”. Jak mieszkańcy naszego miasta świętowali ponad 150 lat temu? Gdzie się spotykali? Co tańczyli? Jak smakowały szneki z glancem? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znaleźć można na wystawie w Młynach!

Podczas urodzinowego weekendu – 19-20 kwietnia, bilety na wystawę będą w promocyjnej cenie 10 zł. Ponadto w sobotę, 20 kwietnia o godzinie 15.00 w cenie biletu będzie można zwiedzić ekspozycję w towarzystwie przewodnika.

Wystawa węzły to doskonałe miejsce do odkrywania historii Bydgoszczy. Zarówno starsi, jak i ci najmłodsi znajdą tutaj cos dla siebie. Zwiedzanie dodatkowo urozmaici przewodnik, który opowie historie i ciekawostki, które wykraczają poza materiał prezentowany na wystawie. Zapraszamy do wspólnego świętowania! – mówi Jakub Łyczek, Główny specjalista ds. programowych

W piątek, 19 kwietnia i sobotę, 20 kwietnia wystawa „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” będzie czynna od godz. 12.00 do 20.00.

Przy okazji urodzin Bydgoszczy zapraszamy na spacery dźwiękowe z Marcinem Dymiterem.
Sobotę, 20 kwietnia spędzimy aktywnie i twórczo. Już o godzinie 12.00 zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku od 7 do 12 lat na spacer. Wyjdziemy w teren, by wspólnie odkrywać dźwięki Wyspy Młyńskiej oraz słuchać brzmienia rzeki. Więcej informacji o spacerze: kliknij TUTAJ!
Kolejny spacer, tym razem dla dorosłych odbędzie się również w sobotę, o godzinie 17.00. Więcej informacji o spacerze: kliknij TUTAJ!

O godzinie 12.30 najmłodszych zapraszamy na warsztaty plastyczne pt. Moje wymarzone osiedle, stwórzmy miasto przyszłości!, podczas których zamienimy się w architektów, którzy wspólnymi siłami zbudują swoje wymarzone osiedle. Zaplanujemy każdy detal, począwszy od nadania nazwy, przez budowę domów, uliczek, infrastruktury aż po zieleń. Więcej informacji o warsztatach: kliknij TUTAJ!

 Bilety na zwiedzanie wystawy, udział w spacerach i warsztatach dostępne są TUTAJ!

 

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.